מאמרים

לומדים וחוסכים בקניות - המשך למאמר

אל תתביישו, היצע הבנקים גדול. יש גם לזכור שסטודנטים בתארים מתקדמים, בעלי הכנסה פוטנציאלית גבוהה יותר, יוכלו לקבל הטבות גדולות יותר.
בפתיחת חשבון חדש, נסו להתעלם מהמתנות המובטחות, למרות שתלושי קנייה למשקפי שמש והנחות לסרטים הן מתנות מפתות, רצוי לוודא שמסגרת האשראי נוחה לכם, הפטור מעמלות הוא מלא וכו'.
לא מומלץ להיכנס למינוסים גבוהים מדי ומומלץ מאוד להישאר עם יד על הדופק. זה לא הזמן לתכנן בניית בריכת שחיה. אם ברשותך סכום כסף צבור תוכל ל"אחסנו" בפיקדון, שבו לא תוכל לגעת למשך תקופת זמן אותה תגדיר אתה בעצמך. הדבר ימנע מהכסף לזלוג מבין אצבעותיך ולשמור על עתידך הכלכלי. כדאי לקיים מעקב אחר תנועות בחשבון, נוח מאוד לעשות זאת באינטרנט, ולקבוע ייעוץ זוגי מדי פעם בפעם עם הבנקאי בסניפך.
גם השקעה באג"ח היא דרך לשמור על הכסף ואף לצבור עליו ריבית מסויימת. אג"ח היא אגרת חוב לציבור אשר מנפיקה חברה, דרכה היא מגייסת הון ולכל אג"ח תקופת פדיון מסויימת. המשקיעים מלווים כסף לחברה ומקבלים החזרי קרן או ריבית בתנאים מוגדרים.למידע נוסף על ייעוץ זוגי.
לסיום, לא לשכוח למשרתים בצה"ל מגיע פיקדון שחרור שסכומו משתנה בהתאם לאופי השירות. ניתן להשתמש בפיקדון הצבאי בהקמת עסק, רכישת דירה, נישואין וגם- ללימודים. גם מכינות שונות מקבלות פיקדון צבאי וכמובן שכל מוסדות הלימוד המוכרים. את הפיקדון פודים בהצגת אישורי לימודים ותעודת שחרור מצה"ל בבנק.
כפי שנאמר, אל תיתן לכסף לנהל אותך, נהל אתה את כספך- צאו לדרך, ובהצלחה!


חזרה לחלק ראשון